3 fajne gry z konsoli PSX

Konsola PSX oferowała wiele ciekawych tytułów, to jedna z najpopularniejszych konsol w historii, na którą powstało wiele gier. Obecnie emulatory umożliwiają odpalenie gier z PSX w ładniejszej grafice z wyższą rozdzielczością, albo bez zmiany wyglądu gry jak kto woli. Oto kilka gier, w które warto zagrać nawet teraz pomimo upływu lat, bo to po prostu fajne tytuły.


1. Tekken 3


Tekken to jedna z najpopularniejszych bijatyk, która do tej pory jest wydawana, a warto zaznaczyć, że pierwsza część powstała w 1994 roku na automaty do gier, a potem na PSX. Jednak prawdziwą popularność Tekken zyskał w 1997 roku kiedy powstał Tekken 3 najpierw wydany na automaty do gier, a rok później na PSX. Gra oferuje wiele combosów, których przeciętny gracz nie jest wstanie zapamiętać, jest też ponad 20 grywalnych postaci, a każda ma swój własny styl walki. Gra przy której nie sposób się nudzić i nawet teraz można w nią zagrać, jeśli ktoś nie jest smakoszem graficznym, bo lata gry widać.


2. Medal of Honor: Underground


Medal of Honor: Underground miał swoją premierę w 2000 roku i był kontynuacją gry Medal of Honor wydaną rok wcześniej. FPS o II wojnie światowej wydany tylko na konsolę PSX. W grze samotnie walczymy z żołnierzami III Rzeszy, do wyboru jest kilka broni znanych z II wojny światowej nie jest to tak duży arsenał jak w obecnych produkcjach, ale narzekać też nie można. Podobnie jak w grze wyżej widać jej wiek, ale jeśli to nie przeszkadza, to śmiało nawet dziś można zagrać w grę, szczególnie jeśli ktoś lubi gry FPS.


3. Kula World


Jeśli ktoś lubi gry zręcznościowe dobrym pomysłem będzie zagranie w Kula World. Gra jest bardzo prosta w założeniach – gracz steruje kulą i musi dotrzeć do mety uważając po drodze na pułapki i przede wszystkim aby nie spaść, gra brzmi na łatwą, ale wcale taka prosta nie jest. Ciekawa i niepozorna gra, która potrafi „wciągnąć” na długie godziny. Miała swoją premierę w 1998 roku. Oprócz PSX można w nią również zagrać na PS3 i PSP.
Każdy gracz na swój gust i każdemu może podobać się inna gra. Trzy wyżej wymienione gry to jednie przykłady ciekawych gier z PSX, ale jak wiadomo i jak wspomniałem na początku konsola PSX miała znacznie więcej ciekawych tytułów, w które warto zagrać po raz pierwszy lub je sobie „odświeżyć” i powspominać.