3 ciekawe gry na PSP.

PSP była popularną przenośną konsolą do gier na którą wyszło wiele ciekawych tytułów. Do takich gier można zaliczyć między innymi:


Dragon Ball Z: Tenkaichi Tag Team


Jest to gra na podstawie popularnego anime Dragon Ball Z. Gra miała premierę w 2010 roku i jak na grę z PSP miała niezłą grafikę. Gra oferowała ciekawy i całkiem rozbudowany system walki. W przeciwieństwie do wersji z PS2 tutaj w walce brały udział 2 postacie jednocześnie, które były do dyspozycji gracza. Mogły one ze sobą współpracować w walce, albo zająć się swoim wrogiem jeśli przeciwników było więcej niż jeden. To ciekawa odmiana widzieć swojego komputerowego towarzysza, który lata po mapie i walczy. Oczywiście między postaciami można było się przełączać. Fabuła gry znana z anime, tak samo jak moce i postacie. Nie jest to gra tylko dla fanów anime, chociaż zapewne oni będą się bardziej cieszyć z gry. Jest to ogólnie dobra bijatyka, w którą warto zagrać. Duża ilość ciosów, postaci i trybów, to coś co powinno się spodobać.


Coded Arms


To FPS, który wyszedł na PSP w 2005 roku. Jest to ciekawa gra, która ma to co przyzwoity FPS mieć powinien. Solidna ilość broni, w miarę zróżnicowani przeciwnicy i znajdą się również walki z bossami. Dodatkowo ciekawym elementem jest ulepszanie broni za zdobyte punkty. Jeśli chodzi o mapy mogłyby być nieco bardziej zróżnicowane. Nie jest to gra która przebija najlepsze gry z gatunku FPS, jednak na tyle dobra i przyjemna, że warto w nią pograć.


Tekken: Dark Resurrection


Gra miała premierę pod koniec 2005 roku na Arcade i w 2006 na konsoli PSP. Jest to jedna z wielu części gry Tekken wydana z myślą o przenośnej konsoli. Gra ma wszystkie elementy z których słynie Tekken, czyli rozbudowany system walki charakterystyczny dla każdej postaci, nie zabrakło też żadnego trybu, który był w poprzednich częściach i oczywiście duża ilość postaci, które częściowo należy odblokować, są tu zarówno znane wszystkim postacie jak i dodane kilka nowych. Gra wygląda dobrze pod względem graficznym biorąc pod uwagę, że to PSP. Grę można z czystym sumieniem polecić każdemu fanowi zarówno bijatyk, bo to jedna z najlepszych serii bijatyk, jak i oczywiście fanom gry Tekken.
Jak wspomniałem na początku konsola PSP miała wiele ciekawych tytułów, dlatego wyżej wymienione to zaledwie przykłady, które można by jeszcze mnożyć.