3 ciekawe gry na PS2.

PlayStation 2 miało bardzo dużą bibliotekę gier, wśród której było wiele ciekawych tytułów godnych uwagi. Do takich gier można zaliczyć między innymi:


1. Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi


Gra miała premierę w 2005 roku i chociaż posiadała wiele niedociągnięć i słabszych elementów, to dopóki nie pojawiała się 2 część gry nie rzucały się one w oczy i nie przeszkadzały w grze. Gra oferuje ciekawy system walki i wiele znanych postaci z popularnego anime Dragon Ball. Gra w 3D z dużą ilością ciosów i ładną jak na 2005 rok i PS2 grafiką robiła wrażenie szczególnie na fanach DB, których nie brakowało. Oprócz kampanii opowiadającej historię z Dragon Ball Z, były też inne tryby między innymi turniej, czy gra dla dwóch graczy. Gra pomijała całą historię DB, wiele filmów kinowych, a DBGT był zaledwie „muśnięty”. Gra skupiła się głównie na historii z Dragon Ball Z, ale i tam nie wszystko obejmowała. Ciekawym elementem był też system ulepszania postaci. Mimo pewnych braków to dobra gra w którą bez przeszkód można zagrać nawet dziś szczególnie jak ktoś jest fanem anime. Nie dorównuje pod żadnym względem ani DBZ:BT2 i DBZ:BT3, ale mimo wszystko wciąż jest ciekawą grą godną polecenia.


2. Cold Winter


Gra także miała swoją premierę w 2005 roku. Należy ona do gier z gatunku FPS. Jak na tamte czasy gra miała interaktywne środowisko na wysokim poziomie. W grze wcielamy się w postać agenta brytyjskiego wywiadu, który wykonuje najtrudniejsze zadania specjalne. Bohatera poznajemy gdy ma zostać stracony za szpiegostwo chińskiego rządu,, lecz do egzekucji nie dochodzi ponieważ ktoś pomaga mu w ucieczce. Jest to gra, gdzie chodzimy i zabijamy przeciwników różnym arsenałem na którego brak różnorodności nie można narzekać, chociaż zawsze można powiedzieć, że są gry które widziały większą ilość broni. Przeciwnicy, to mocna strona tej produkcji, nie jest to mięso armatnie pchające się pod pociski gracza, momentami trzeba pomyśleć, aby ich skutecznie zabić samemu nie odnosząc większych obrażeń. Potrafią dobrze działać w grupie. Nie będzie także nudy z powodu ciągle tych samych lokacji, ponieważ twórcy zadbali o ich różnorodność. Gra w 2005 roku wyglądała dobrze obecnie oczy nie bolą, ale wiadomo, że nie wygląda jak najnowsze produkcje, lecz jeśli grafika nie jest najważniejszym elementem w grę na pewno warto zagrać nawet dziś. Warto też dodać, że gra powstała tylko na PS2 oraz XBOX.


3. God of War


Według wielu jedna z najlepszych gier na PS2, a co za tym idzie również należy do ciekawych gier, o których warto wspomnieć. Fabuła w skrócie – Bóg wojny uratował głównego bohatera przed śmiercią i dał mu broń oraz kazał sobie służyć. Pewnego dnia w wyniku szaleństwa, które zesłał na niego wspomniany bóg, bohater zamordował swoją rodzinę od tej pory cierpi na nieustające koszmary, które przypominają mu co zrobił. Pewnego dnia bogowie obiecują, że jego grzechy zostaną mu wybaczone, a koszmary znikną jeśli wykona dla nich pewne zadanie, a mianowicie zabije Aresa – Boga wojny. Bohater zgadza się i tak rozpoczyna się gra pełna akcji której końcowym celem jest zabicie Aresa. Gra ma bardzo widowiskowe walki z różnymi przeciwnikami, a całość walk podkreśla duża brutalność jak np. wyrywanie głów i inne brutalne kończenie walk. O ile przeciwników jest wielu to bossów już nie, ale za to walki z nimi są bardzo ciekawe i atrakcyjne dla oka. Miłośnicy mitologii greckiej będą mieli okazje spotkać na swojej drodze kilka postaci właśnie z tego okresu. Główną bronią są miecze chaosu, ale wraz z rozwojem gry nasz bohater otrzyma kolejne bronie oraz magiczne moce, których mogłoby być więcej szczególnie jeśli ktoś grał w drugą część, to jedynka pod tym względem wypada średnio, jednak w 2005 roku kiedy gra powstała, raczej nikt nie narzekał, tylko cieszył się świetną grą. GoW, to gra która jest bardzo popularna aż do dnia dzisiejszego powstają kolejne części. Z czystym sumieniem można ją polecić do zagrania, albo w ramach przypomnienia, albo aby nadrobić braki jeśli ktoś nie grał. Gracze, którzy lubią magię, białą broń, boskie klimaty, dynamiczną i brutalną rozrywkę na pewno nie będą żałować.
Jak wspomniałem na początku konsola PS2 ma bardzo wiele ciekawych gier, w które dzięki emulatorom można zagrać nawet dziś i warto to zrobić, ponieważ niektóre tytuły na to zasługują.