Gry na PlayStation – perełki warte poznania

Rynek najnowszych gier komputerowych obfituje we wszelkiego rodzaju kategorie tematyczne, począwszy od przygodowych, strategicznych czy akcji po horrory. Każdy wielbiciel tego typu rozrywki, bez problemu znajdzie więc idealną dla siebie opcję i choć obecnie wybór jest naprawdę ogromny, można wyróżnić tu kilka wyjątkowych tytułów. Zarówno rozgrywający się w mrocznej scenerii „Until Dawn”, jak i budzący ducha sportowej rywalizacji „Ride 4”, a także pełen akcji „The Last of Us” wprost zachwycają fabułą oraz niezwykle realistycznym i urozmaiconym obrazem. Warto więc przyjrzeć się im bliżej.

Gorące tytuły na zimowe wieczory

Jako że gry na konsole PS4 i PS5 z roku na rok stają się coraz popularniejsze, producenci prześcigają się w wymyślaniu następnych topowych pozycji. Ponadto nierzadko wypuszczane są kolejne wersje znanych i cenionych tytułów, dodatkowo wzbogacone o atrakcyjne wątki, efekty specjalne bądź nowych bohaterów. Tym samym śmiało można stwierdzić, iż współczesna oferta gamingowa to prawdziwie mistrzowska mieszanka wielorakich gatunków. Niezależnie od preferencji, zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przykładami rewelacyjnie opracowanych gier.

Until Dawn i Until Dawn 2

Pierwszą nazwą, która przewija się aktualnie na forach graczy i w mediach, jest Until Dawn – trójwymiarowa gra przygodowa utrzymana w konwencji horroru. Co istotne, przeznaczona jest do użytkowania na konsoli PS4, lecz pozostaje kompatybilna z konsolą PS5. Mimo że jej premiera miała miejsce w 2015 roku, gra wciąż budzi pozytywne skojarzenia, tylko potwierdzając swój wysoki poziom. Dużo mówi się także o Until Dawn 2. Obie wersje możemy śmiało polecić, gdyż są dopieszczone w każdym calu.

Ride 4

Drugim tytułem zasługującym na uwagę jest cieszący się olbrzymim powodzeniem Ride 4, gdzie setki motocykli i torów zdecydowanie „robią robotę”. Grafiki są w tym wypadku niemal nie do odróżnienia od rzeczywistych zdjęć, co stanowi niewątpliwy atut rozgrywki. Wśród zapalonych graczy nie ma właściwie nikogo, kto nie znałby Ride 4 PS5. Tę pozycję po prostu trzeba przetestować! Z czystym sumieniem polecają ją bowiem wszyscy miłośnicy mocnych wrażeń. Ride 4 w mig porywa serca i umysły, na długo zapadając w pamięć. Uwaga! Grozi także uzależnieniem (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Gra dedykowana zaś przede wszystkim fanom dwukołowców, by mogli nieco poszaleć także po zamknięciu sezonu.

The Last of Us i The Last of Us 2

Ostatnią omawianą grą będzie The Last of Us – jednym słowem hit, jakich mało, istne cacko autorstwa studia Naughty Dog, znanego między innymi z fantastycznej serii Uncharted. Premiera The Last of Us przypada zaś na rok 2013. To w skrócie obłędna przygodówka akcji z elementami survivalu, rozgrywająca się w świecie po apokalipsie. Wokół panuje epidemia, a gracz wciela się w przemytnika, odpowiedzialnego za nastolatkę. Oprócz tego wiernym fanom konsoli PlayStation nie mogło umknąć głośne wyjście najnowszej wersji gry: The Last of Us 2. W kontynuacji przeboju główna postać, czyli Eli, potrafi pływać i nurkować, a kamera umieszczona jest za jej plecami. Kierując zatem samotną bohaterką, gracz przemierza często zalane korytarze, a nawet wielokrotnie zdarza mu się zamoczyć. Wszystko to dzieje się zaś aż 5 lat później, w schronieniu Jackson w stanie Wyoming.

Gry na PlayStation – rozrywka dla każdego

Współczesne gry na konsolę PlayStation dosłownie zwalają z nóg, kreując szalony, wirtualny świat, obfitujący w niespodzianki i zaskakujące zwroty akcji. Na tym właśnie polega ich fenomen i dzięki temu znajdują odbiorców dosłownie w każdym pokoleniu. Wszystkie powyższe tytuły bez dwóch zdań warto mieć we własnej kolekcji, a w przystępnej cenie kupimy je na przykład online.